Luděk

Kdo si to zahrává s polským nebem?

V Polsku už jsou na stopě příčin současného mimořádného výskytu bouřek a přívalových dešťů spojených se záplavami. Kněz Stanisław Tomoń [stanisuav tomoň] je podepsán pod článkem „Hrátky s mraky na polském nebi“, jehož zkrácený narychlo udělaný překlad bez dalšího komentáře přináším laskavým čtenářům. Článek byl zveřejněn na serveru kláštera Jasná Hora jasnagora.com, jehož je Stanisław Tomoń mluvčím.

 

V Čenstochové je klášter Jasná Hora. Pro Poláky velmi posvátné místo s velmi vlasteneckým akcentem. Taková kombinace Velehradu s Řípem umocněná na druhou. Kromě obrazu Matky Boží Čenstochovské se tento klášter proslavil i v díle Henryka Sienkiewicze Potopa, ve kterém se vypráví, jak se v 17. století zdejší klášter hrdinně ubránil švédským agresorům a od té doby začali Poláci vítězit. Dodnes míří desetitisíce Poláků pěšky v organizovaných skupinách v srpnu na Jasnou Horu.

 

A teď ten slíbený rychlopřeklad podstatných fragmentů článku od mluvčího kláštera:

 

Z řady regionů Polska, zejména z oblastí postižených přívalovými dešti dostáváme zneklidňující signály. Hovoří o občasném výskytu letadel, které za sebou zanechávají na nebi podivné šmouhy. Podle očitých svědků byla tato letadla vidět v těch oblastech polského leteckého prostoru, v němž po jejich průletu vznikaly nečekaně velké dešťové mraky a vzápětí se vyskytovaly mimořádně intenzivní srážky.

 

Ve všech těchto případech nejed o běžné kondenzační pásy, které vznikají po tryskových letadlech a které dost brzy zanikají. Jde o takové šmouhy, které tvoří na nebi velmi dlouho se udržující pásma mraků a ty zase připomínají pseudomraky uměle vytvářené letadly, velmi obtížně se rozptylují. Všechny tyto charakteristické pruhy jsou vidět na nebi jako pásy rovnoběžné a často se i křižující.

 

Na snímcích zhotovených v maximálním přiblížení teleobjektivy a dokonce astro-teleobjektivem je zřetelně a přesně vidět, že to skutečně nemohou být kondenzační pásy po letadlech! Lze konstatovat, že vznikající pruhy nejsou normálním efektem činnosti leteckých motorů. Podle mnoha lidí je to, co se na nebi objevuje jako viditelná "stopa" za letadly, ale také je to velmi dobře viditelnou stopou po něčem, co tato letadla ve vzduchu rozšiřují!

 

Pokud by to byla pravda, tak pak vznikají základní otázky: čí jsou to letadla a komu patří? Kdo za tuto skutečnost nese odpovědnost? A jake vůbec možné, aby někdo létal v polském vzdušném prostoru a šířil nějaké prostředky, aniž by o tom všeobecně a veřejně informoval všechny obyvatele v dané oblasti?

 

A to nejdůležitejší: co vlastně tato letadle ve vzduchu rozprašují nad našimi hlavami? Co pak vdechujeme později se vzduchem? Co to spolu s deštěm padá z nebe na naše hlavy a na zemi - naše pole, louky, lesy? Není to, co tato letadla rozptylují, škodlivé pro nás a naše nejbližší? Není to nebezpečné pro naše zdraví, život polních a lesních zvířat, růst stromů, trávy, obilí a všech rostlin? Opravdu to není nebezpečné pro život každého z nás a celého ekosystému?

 

Rodí se i další otázky: zná nějaká polská státní služba - jako např. Agentura ochrany životního prostředí nebo hygienické stanice - chemické složení látky údajně šířených oněmi létajícími letadly nad územím Polska? Bylo to vůbec kdy předmětem odborného zájmu těchto orgánů? Byly kdy vůbec jimi provedeny analýzy odebraných vzorků vzduchu a srážek? Je známo a zkoumáno, co by mělo být těmito letadly rozšiřováno?

 

Tyto a řada dalších podobných otázek se rodí u těchto pozorovatelů, kdy přes den vidí na nebi to, co mohou na něm sami evidentně vidět. A co teprve se může dít v noci, kdy už je tma? ptají se mnozí tito pozorovatelé.

 

Můžeme být dalecí různých podezření a teorií. Pro očité svědky však fakta jsou fakta. A co pak lze odpovědět těm všem, kteří s přesvědčením tvrdí, že přece jen je to tak, že ony podivné šmouhy na našem nebi jsou nejočividnější důkaz na trvající... chemtrails v Polsku?

 

Asi tedy stojí za to se vážněji zamyslet nad tím vším. Kdyby se totiž mělo ukázat, že toto vše je v nepopíratelném vztahu i ke vzniku všech těch přívalových dešťů a různých námi dosud nezaznamenaných změn stavu atmosférických podmínek, pak by bylo oprávněné klást další otázky. Nebylo by totiž vyloučeno, že by to mohlo mít podstatnou souvislost příčiny a důsledku s výjimečným výskytem a intenzitou atmosférických jevů na úzce určitých oblastech atd.

 

Dívejme se tedy na nebe! Stojí za to častěji a s větší pozorností pozorovat nebe! To nad vlastní hlavou! Zvlášť, když bychom jednoho pěkného rána nebo odpoledne mohli na vlastní oči pozorovat něco tak neuvěřitelně samozřejmého, jako například umělé vyvolávání změn počasí pomocí letadel. Jako plánované generování různých atmosférických jevů s pozdějšími - ale přeci jen již předvídatelných - následky. Jevů, o jejichž vyvolávání v tak širokém měřítku jsme nemuseli mít ani to nejmenší ponětí, ale o nichž stále nemůžeme mít skoro žádné hlubší znalosti. Nemluvě již o žádných oficiálních informacích, které by nám byly v médiích sděleny.

 

otec Stanisław Tomoń, 2010-06-04, hod. 9.00

 

Zdroj: http://jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=5660


Je tam i galerie cca 20 fotografií, zde je jedna z nich:





Komentáře k článku



Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí